Jiangsu Prettech mašinų & Technology Co, Ltd

Produktai

Naujienos
Namuose > Naujienos > Turinys

Nealkoholinės vyno gamybos įrangos alaus darymas nėra geras vyno gamybos įrenginys

Nealkoholinių vyno gamybos įrenginių alaus gaminimas nėra geras vyno gamybos įrenginys

Skaitytojas keletą kartų prieš gėrimą vyną, be abejo, pyksta: "wow, kaip tai rūgšta?" Ir tada gerkite keletą kartų, tik lėtai jaučiamas, kad lydimas rūgštus iš gėlių ir vaisių, palaipsniui kelyje. Skonio svarbos procesas ir rūgštus skonio vynas.

Iš tikrųjų, rūgštingumą galima sakyti, kad vyno, vyno, jei rūgštingumo stoka, vyno kokybė pasirodys gana laisva, pagrindas. Rūgštingumas gali pagilinti vyno kvapą, vyno gamybos įranga po to, kai apdaila suteiks tvirtą paramą, be to, vyno kokybės savybės yra dinamiškesnės ir šviežios, bet taip pat sausas baltojo vyno konservantas, baltojo vyno senėjimo gebėjimas pasikliauti Kuo didesnis rūgštingumas ir rūgštingumas, tuo didesnis senėjimo potencialas, o sausos baltos vynuogės su puikiu rūgštingumu gali būti lengvai saugomos 20-30 metų (tačiau šis skaičius taip pat yra artimas sausų baltojo vyno senėjimui). Dėl saldaus baltojo vyno, be konservantų ar skonio rūgštingumo, saldus vynas taip pat turi sumažinti skonį. Raudonajam vynui rūgštingumas taip pat yra turtinga struktūra ir prieskonių vaidmuo,

Kadangi raudonojo vyno taninai taip pat yra rūgšti, todėl, naudojant storą odą, turtingą taninų vynu, vyno gamintojas turi rasti būdų, kaip sumažinti vynuogių rūgštingumą; ir taninas mažiau vynuogių vyno, vyno gamybos įranga jums reikia padidinti vyno rūgštumas, remti vyno struktūrą.

Jei taip, kokia rūgštingumas laikomas geru?

Skirtingos liežuvio dalys specialiai naudojamos jaustis skirtingais skoniais. Galite paragauti skonio saldumynų koncentruoti liežuvyje, ir rūgštus plotas yra paskirstytas abiejuose liežuvio kraštuose, kitą gėrimą, galite atidžiai pajusti, jei abiejų pusių šiek tiek vyno "įkandimų" jausmas, vyno gamyba Įranga išskiria seilių kiekį, visą procesą be jokio kito nepasitenkinimo jausmo, kad net ir didesnio rūgštingumo rūgštingumas. Jei rūgštingumas yra nepakankamas, seilių sekrecija nerekomenduojama, jei rūgštingumas yra per didelis, jis šiek tiek dilgsis burnoje, nėra gero rūgštingumo.

Gurmanai dažnai sako, kad baltojo vyno geras austrių kompanionas. Tačiau jų geriausias metodų derinys yra tai, kad austrės atidaromos po kelių lašų baltojo vyno su dideliu rūgštingumu, kad austrių, vynuogių gaminimo įranga valgyti tiesiogiai - tai yra "Shenzhen austerio austrių dievas", kuris asmeniškai mokė duris. Aš žada, kad niekada nenorėsite naudoti citrinų sulčių ar austrių sulčių pagardinti austres.

Išvaizda pasireiškia vyno rūgštingumo turtu arba jo trūkumu. Vynai turtingi vynai, vynas parodys gana ryškiai ryškumą, blizgus gražus išvaizdą; jei rūgštingumo stoka, vynas yra drumstas, atrodo, kad pasenusi vynuogių sultys.

Paprastai iš šalto vyno regiono yra didelis rūgštingumas, nes saulės spindulių laikas yra trumpas, žemos temperatūros, dėl to nepakanka vynuogių brandumo, didėja vynuogių vaisių rūgštingumas, gaminamas vynas natūraliai turi didelį rūgštingumą. Ir vynas iš šilto regiono, nes vynuogių vaisiai paprastai yra visiškai subrendę, vyno gamybos įrenginiai yra žemesnio rūgštingumo vaisiai, dėl kurių natūralus vyno rūgštingumas taip pat mažas. Kitą kartą, jei matysite karštas vyno vietas, vis dar yra labai daug rūgščių, nepamirškite atkreipti vynuogyną.


Tyrimo
Susisiekite su mumis
Adresas: A-aukštas 16, R&D centras 2,No.801, Changwu Middle Road, Wujin District, Changzhou City, Jiangsu, Kinija
Telefono: +86-519-8525 5001
Faksas: +86-519-8525 5068
El. paštas:admin@prettech.cn
Namuose | apie mus | Produktai | Naujienos | Projekto nuoroda | Susisiekite su mumis | Grįžtamasis ryšys | Mobilusis telefonas | XML | Pagrindinis puslapis