Jiangsu Prettech mašinų & Technology Co, Ltd

Produktai

Naujienos
Namuose > Naujienos > Turinys

Vyno gamybos įrangos atsiradimas skatinant alkoholinių gėrimų pramonės plėtrą

Vyno gamybos įrangos atsiradimas siekiant skatinti alkoholinių gėrimų pramonės plėtrą

Vyno gamybos įrenginių atsiradimas gali veiksmingai daryti daugiau su mažiau, skatinant alkoholinių gėrimų pramonės plėtrą, kad būtų sukurta daugiau naudos, tačiau pradedantiesiems alaus gamybai ir įrangai, kad būtų galima suprasti kai kuriuos dalykus, pateikiamas toks išsamus vyno sektoriaus aprašymas Pramonės pavadinimas:

Kas yra "vyno daina"

Vynas iš tikrųjų yra tam tikros bakterijos, per grūdus kaip vežėjas tinkamoje natūralios inokuliacijos aplinkoje arba augančių bakterijų inokuliavimo aplinkoje išlaikant sausą poilsį, kai vanduo ir maistas pradėjo fermentuotis. Fermentai ir mielės, fermentai, atsakingi už sacharifikaciją, mielės yra atsakingos už alkoholio fermentaciją.

Kas yra "vyno treniruotės"

Grūdas, pridedant vyno į fermentuotą vyną po to, kai vynas vadinamas vynu, taip pat vadinamas vynu.

Kas yra "vyno fermentacija"

Maistas turi būti vandens atveju, kontakto su mielėmis mielėse, fermentinė cukraus hidrolizė, cukraus vynas vyno mielėse, siekiant pagaminti alkoholį ir anglies dioksidą, vynų gaminimo įranga vadinama fermentacija.

Kas yra "skysta fermentacija"

Maistas vandenyje fermentacijai mirkant vadinamas skysta fermentacija. Skysta fermentacija turi būti maišoma, žaliavos ir klinkeris gali būti naudojami skysti fermentacija.

Kas yra "skysta distiliacija"

Gausu distiliuotojo grūdų ir vandens vyno kultūros skysto fermentavimo metodo, net ir su šilko vandeniu, įpiltu į puodą, vadinamas skysta distiliacija. Vyno gamybos įranga Taip pat vadinamas virimo vynu.

Kas yra "kietojo kūno fermentacija"

Po to, kai grūdai yra virti, drėgmė yra net ir tinkama sausai ir drėgnai. Vyno gaminimo įranga. Po to, kai pridėta vyno, tiesioginio fermentavimo metodas vadinamas kietuoju fermentavimu. Kietojo kūno fermentacija reikalauja, kad grūdų grūdai būtų laisvi ir pralaidumas būtų geras, kad būtų galima taikyti kietojo kūno fermentacijos metodą.

Kas yra "kieta distiliacija"

Reikia distiliuoti puodo dugną ir švarų vandenį, o po to į garuose ir garuose virimo tabletes, kurios yra virtos fermentacijos paviršiuje ir yra geros fermentacijos vyno distiliacijos būdu, tokiu būdu vadinamos kietuoju distiliavimu, paprastai tik gaivina maistą Kietąja distiliacija.

Kas yra "sacharifikacija"

Nesvarbu, ar žaliava taip pat yra klinkeris, kieta ar skystas, bet kokia grūdų fermentacija turi būti sacharifikuota po pirmosios fermentacijos. Cheminės reakcijos pavadinimas: vadinamas fermentine hidrolize, geriausia 30-35 laipsnių temperatūra, siekiant išauginti pelėsių sacharifikaciją. Augančios formos procesas vadinamas sacharifikavimu.

Kas yra "pusiau kieta fermentacija"

Valgomasis maisto produktas prisijungia prie vyno po dainos, palauk 1-2 dienas, kad yra sacharifikacija, ir tada pridėti vandens skiedimo koncentraciją šalia sacharifikacijos fermentacijos, vyno gamybos įrenginių ir cukraus fermentacijos proceso pusės. Šis procesas vadinamas pusiau kieta fermentacija. Paprastai ryžiai ir lipnūs ryžių vynai naudoja šį būdą.

Kas yra "pirmasis vynas"

Kaip rodo pavadinimas, mes esame distiliavimo vyno, pirmasis iš vyno vadinamas "galvos vynas", pirmasis vynas yra žemos virimo temperatūros medžiagų yra daugiau, tai yra, pirmasis fuselis aliejus, todėl mes turime atsikratyti apie.

Kas yra "uodega"

Kaip rodo pavadinimas, mes esame distiliuojant vyną, paskutinis iš vyno vadinamas "uodegos vynu", uodegos vyno laipsnis yra palyginti mažas, didelis vandens kiekis, aukšta virimo temperatūra yra daugiau, vyno gamybos įranga, tai yra uodega Daugiau, todėl mes norime Pašalinti.


Tyrimo
Susisiekite su mumis
Adresas: A-aukštas 16, R&D centras 2,No.801, Changwu Middle Road, Wujin District, Changzhou City, Jiangsu, Kinija
Telefono: +86-519-8525 5001
Faksas: +86-519-8525 5068
El. paštas:admin@prettech.cn
Namuose | apie mus | Produktai | Naujienos | Projekto nuoroda | Susisiekite su mumis | Grįžtamasis ryšys | Mobilusis telefonas | XML | Pagrindinis puslapis